Лікування

Про тимчасові (молочні) зуби необхідно старанно піклуватись, оскільки хворі зуби не лише завдають дитини дискомфорт та біль, а й стають джерелом хвороботворних бактерій, що “мандрують” всередину дитячого організму разом зі слиною та погано пережованою їжею.

Найчастіше у діток до 2 років уражаються карієсом передні зубчики – різці, а от у віці 3–8 років найбільш уразливі жувальні зуби.

Реставрація тимчасових зубів

Карієс та раннє руйнування молочних зубів знижує стійкість дитячого імунітету до гострих распіраторних захворювань та вірусних інфекцій, позначається на правильному засвоєнні їжі. Бактерії з ротової порожнини інфікують увесь організм, і в дитини можуть виникати проблеми з нервовою та дихальною системами, опорно-руховим апаратом, шлунково-кишковим трактом.

Передчасна втрата молочних зубів сприяє деформації постійного прикусу, оскільки при прорізуванні постійні зуби зміщуються у вільний проміжок.

В стоматологічній клініці “Акварель” лікарі-терапевти проводять лікування дитячого карієсу на різних стадіях захворювання, відновлюючи тимчасові зубки композитними фотополімерними пломбами. В стоматології “Акварель” дитина також може вибрати для себе кольорову пломбу, яка не поступається за міцністю звичайній пломбі.

Якщо Ви помітили негативні зміни в зовнішньому вигляді молочних зубів дитини чи в неї появилась болісна реакція на їжу – не чекайте на появу каріозних порожнин, обов’язково зверніться до дитячого стоматолога!

Читати далі Згорнути

Лікування каналів

Якщо вчасно не зупинити карієс на ранніх стадіях – виникає пульпіт, що дуже часто ускладнюється періодонтитом, і тоді дитина починає відчувати гострий зубний біль або ж виникає набряк.

Лікування каналів спрямоване на усунення інфекційного процесу та збереження зачатку постійного зуба від ураження.

Методики лікування пульпіту поділяються на:

 • консервативний, що націлений на збереження функціональної та анатомічної цілісності зуба;
 • хірургічний – видалення усіх “нервів” (пульпи або її частини) як джерела інфікування.

В обох випадках необхідне проведення якісної санації, обробка антисептиками та прийом антибіотиків. Вибір тактики лікування залежить від перебігу процесу та розміру інфекційного вогнища, соматичного стану дитини.

Лікування періодонтитів багатоетапне і потребує постійного нагляду за ураженим зубом.

Читати далі Згорнути

Протезування тимчасових зубів

У випадках, коли молочні зуби дуже зруйновані внаслідок глибокого карієсу, фахівці стоматології “Акварель” проводять протезування молочних зубів стандартизованими металевими коронками, що запобігають переломам залишків стінок зубів.

Штучна коронка повністю покриває усю видиму частину зуба, відтворює анатомічну будову поверхні зуба та дозволяє відновити його функціональність у тих випадках, коли інші методи неможливі або малоефективні.

Коронки застосовують у ситуаціях, коли:

 • уражено понад 50% твердих тканин зуба;
 • попередньо були проліковані канали і є загроза, що зуб стає крихким;
 • зуб пошкоджений карієсом у різних місцях;
 • внаслідок травми пошкоджені окремі зуби;
 • необхідно усунути дефекти зубів при недосконалому амелогенезі, гіпоплазії емалі;
 • в дитини бруксизм.

Переваги металевих коронок:

 • дозволені для застосування в дитячій практиці;
 • процес підбору та фіксації легкий, швидкий та безболісний – вони бувають різних розмірів;
 • не завдають дискомфорту – навпаки, дитина може без болю пережовувати їжу;
 • не мають вікових обмежень щодо застосування;
 • призначені для тривалого використання – їх не потрібно змінювати, вони випадають разом з тимчасовими зубами.
Читати далі Згорнути

Видалення тимчасових зубів

Лікарі-терапевти стоматологічної клініки «Акварель» завжди націлені на збереження тимчасових зубів дитини аж до моменту їх природної заміни на постійні. Однак трапляються випадки, коли видалення молочного зуба – єдиний дієвий спосіб позбавитись джерела хронічної інфекції в ротовій порожнині дитини.

Основні покази для видалення молочних зубів:

 • повне руйнування зуба внаслідок глибокого карієсу;
 • важкі механічні травми зуба, що не підлягають лікуванню та провокують запалення ясен;
 • біологічна заміна (прорізування постійних зубів);
 • ортодонтичні покази.

Видалення тимчасових зубів в стоматологічній клініці «Акварель» проводиться під аплікаційною анестезією або комп’ютерною анестезією STA, тому процедура проходить швидко і головне – безболісно для дитини.

Переваги стоматології «Акварель»

Індивідуальний
план лікування

Гарантія на лікування зубів
– 12 міс.

Швидке повернення дитини
до звичного способу життя