Дитяча ортодонтія

Неправильний прикус чи дефекти росту зубів можна виправити в будь-якому віці, не відмовляючись від звичного способу життя та улюблених страв. Якщо Ваші зубки не хочуть рости рівно, приходьте до нас – ми все виправимо!

Ретенція зуба

Трапляються випадки, коли повністю сформований зуб не може самостійно прорізатись в зубному ряді, при цьому безсимптомно перебуваючи в кістковій тканині щелепи. Іноді цю патологію можна виявити лише завдяки рентгену чи комп’ютерній томографії. Прорізування такого зуба може затримуватися не лише на місяці, а й роки. 

Ретенція зуба буває:

  • частковою – коронка зуба лише частково прихована яснами, її частина видима ззовні при обстеженні.
  • повною – коронка зуба повністю прихована під слизовою оболонкою ясен (або в кістковій тканині щелепи) і при обстеженні ззовні непомітна.

Основні причини ретенції зуба:

  • загальне ослаблення імунітету під впливом інфекційних захворювань;
  • неправильне штучне вигодовування дитини;
  • порушення росту і розвитку щелеп;
  • затримка природної заміни тимчасових зубів постійними;
  • аномальне розташування зачатків постійних зубів в кістці щелепи, при якому коронка ретинованого зуба спрямована в корінь сусіднього і створює проблеми не лише для ретинованого зуба, а й для стану сусідніх зубів;
  • надто товсті стінки зубного мішечка, який оточує коронку ріжучих зубців;
  • спадковість.

Методика лікування ретенції зуба підбирається індивідуально, з урахуванням клінічної ситуації, будови щелепи та структури зубного ряду конкретного пацієнта.

Читати далі Згорнути

Пластинки

Пластинки використовують для лікування незначних вад прикусу на стадії росту та зміни тимчасових зубів на постійні. Вони запобігають зміщенню зубів і, за потреби, корегують ширину піднебіння.

Базова конструкція зубної пластинки – це гнучка корпусна основа, в центрі якої знаходиться гвинт, що стягує металеві дуги, впливаючи на положення зубів.

При складних ортодонтичних аномаліях пластинки є лише початковим етапом ортодонтичного лікування.

Брекети

Дефекти росту зубів можна легко усунути за допомогою незнімних ортодонтичних апаратів – брекетів. Перед початком ортодонтичного лікування зуби в дитини мають бути повністю проліковані.

Види брекетів:

  • металеві – традиційні брекет-системи, які характеризуються високою ефективністю та підходять для випадків будь-якої складності;
  • керамічні – естетичні конструкції, які візуально не помітні на зубах та комфортні при носінні;
  • сапфірові – новітні прозорі конструкції, які не викликають подразнень слизової оболонки та гіпоалергенні.

Для правильного співвідношення зубів верхньої та нижньої щелепи брекет-системи встановлюють на обидві щелепи. Розпочинати лікування можна поетапно: спочатку фіксувати брекети на верхній щелепі, а через кілька місяців – на нижній.

Прозорі капи (елайнери)

Чи можна вирівняти зуби без пластинок та брекетів? Так, можна – за допомогою змінних ортодонтичних кап, які щільно прилягають до зубів та зміщують їх в правильному напрямку.

Процес вирівнювання прозорими капами триває від 2 до 14 місяців, і коригування зубів відбувається непомітно для оточуючих.

При носінні кап не виникає дискомфорту, подразнень слизової чи порушення вимови, а саме лікування може проводитись дистанційно, без періодичних відвідувань лікаря.

Ретейнери

Після ортодонтичного лікування пацієнту необхідно носити певний час спеціальні конструкції – ретейнери, щоб закріпити отриманий результат ортодонтичного лікування і уникнути переміщення зубів в початкове положення.

Фіксуються ретейнери на внутрішній стороні зубів безпосередньо після зняття ортодонтичної конструкції (брекетів чи елайнерів), і залишаються не помітними для оточення.

Переваги стоматології «Акварель»

Висококваліфіковані
лікарі

Передбачувані
результати лікування

Консультація з фахівцями
суміжних спеціальностей