Запитання та відповіді

 • All
 • Профілактика та гігієна
 • Ортодонтія
 • Лікування
 • Особливе лікування
 • Диспансерний облік
 • All
 • Профілактика та гігієна
 • Ортодонтія
 • Лікування
 • Особливе лікування
 • Диспансерний облік
Чи варто погоджуватись на лікування під наркозом (загальним знечуленням)?

Стоматологічне лікування дітей під загальним знечуленням  дозволяє провести лікування всіх хворих зубів під час одного відвідування, усуває необхідність виконувати місцеве знеболення та, найголовніше, усуває психоемоційне напруження дитини, якщо вона панічно боїться медичних маніпуляцій.

Сучасні препарати для наркозу є безпечними, легкокерованими та швидко виводяться з організму. Анестезіолог підтримує необхідний рівень впливу, а після закінчення операції пацієнт прокидається та одразу приходить до тями.

Для чого лікувати молочні зуби?
 1. Уражений карієсом молочний зуб швидко руйнується, і його доводиться передчасно видаляти. Сусідні зуби займають його місце, і коли починає прорізатися постійний зуб – для нього вже немає місця, відповідно це негативно впливає на постійний прикус.
 2. Хворі молочні зуби чутливі до гарячих/холодних страв та солодких/гірких смаків завдають больового дискомфорту – дитина може відмовлятися від їжі або погано пережовувати їжу;
 3. Хронічна інфекція з молочних зубів може уражати зачатки постійних зубів;
 4. Неестетичний вигляд ротової порожнини може завдавати дитині психологічного дискомфорту та породжувати комплекси неповноцінності.
Як привчити дитину з розладом аутистичного спектра (РАС) правильно чистити зуби?

В дітей з РАС зазвичай добре розвинуте механічне запам’ятовування, тому чищення зубів варто проводити в один і той же час за певним "сценарієм" і, бажано, з використанням наочних картинок з техніки чищення зубів (наприклад, закріпивши їх на дзеркалі у ванній кімнаті)

З часом дитина почне впевненіше тримати зубну щітку та весь процес перетвориться в звичний ритуал.

В дитини на передніх зубах появилися білі матові плями. Варто хвилюватися?

Це перша ознака руйнування верхнього шару емалі або появи карієсу в стадії плями. Варто приділити посилену увагу правильній гігієні ротової порожнини та показати дитину стоматологу.

Чи можна дитині застосовувати місцеву анестезію?

За потреби місцевого знеболення ми практикуємо використовувати комп'ютерну анестезію STA (Single Tooth Anesthesia System), що дає можливість найбільш точно ввести анестетик – і через 2-3 хв. знеболюється лише та ділянка, яка підлягає лікуванню. При цьому звичне при місцевому знечуленні оніміння щік, губ, язика не виникає.

При застосуванні комп'ютерної анестезії STA використовується менша кількість анестетику, це знечулення є найбільш безпечним та ефективним при лікуванні дітей.

Для чого проводять фторування?

Для того, щоб укріпити емаль та зробити її стійкішою до дії негативного впливу харчових кислот і каріозних мікроорганізмів. Після фторування чутливість зубчиків до впливу високих або низьких температур суттєво знижується. Сама процедура є абсолютно безболісною.

Що робити, якщо ніяк не може прорізатись постійний зуб?

В таких випадках потрібно звернутися до лікаря-ортодонта, який допоможе усунути ретенцію зуба з урахуванням загальної картини захворювання, а також індивідуальних особливостей будови щелепи і структури зубного ряду конкретного пацієнта.

Чому після лікування потрібно приходити на профілактичні огляди?

Стоматологічні захворювання зубів розвиваються у дітей швидко, і краще запобігати їх появі або ж виявляти на ранній стадії, щоб провести лікування малоінвазивним методом. Окрім того, лікар зможе оцінити якість домашньої гігієни зубів та за необхідності підкорегувати її, провести додаткове навчання. Якщо пацієнт відвідує рекомендовані профілактичні огляди та процедури професійної гігієни, лікар продовжить гарантію на лікування.

Чи є у молочних зубів нерви?

Молочні зуби мають корені та нерви.

Пульпа (нервово-судинний орган зуба) в тимчасових зубах є більшою, ніж в постійних зубів, а стінки зуба – тонші. Тому молочні зуби більш схильні до руйнування та пошкодження, і можуть інтенсивно боліти.

З якого віку можна проводити процедуру фторування?

Робити фторування діткам можна з 1,5-2 років. Тривалість процедури – до 30 хвилин, а ефект глибокого фторування зубів може зберігатися протягом двох років.